PŘI NÁKUPU NAD 2.500 KČ GLS DORUČENÍ S KÓDEM „DOPRAVA“ ZDARMA 😊

Udržitelnost v obchodování

Jak je to s udržitelným podnikáním?

V dnešním světě je žádoucí nejen udržitelné oblečení, ale i udržitelný obchod jako takový. Klíčová je zejména otázka zacházení s pracovníky napříč celým výrobním řetězcem, což je v dnešní době outsurcingu, především do zemí jihovýchodní Asie, velmi aktuální téma. Touto problematikou se zabývá sdružení amfori, které umožňuje společnostem po celém světě provozovat úspěšné a odpovědné podnikání. 

GRS certifikace
šití oblečení

Zodpovědnost k lidem i k planetě

Udržitelný obchod aneb Amfori BSCI

Amfori BSCI, zkratka pro amfori Business Social Compliance Initiative, poskytuje metodologii pro identifikaci a nápravu rizik v globálních dodavatelských řetězcích. U oblečení s BCSI certifikací má tak konečný zákazník jistotu, že bylo s pracovníky, kterým se dostal daný výrobek v průběhu výroby pod ruce, zacházeno podle těch nejpřísnějších kritérií a nebyli při výkonu práce nijak diskriminovaní či zneužívaní.

Společný kodex chování podle Amfori BSCI

Amfori BSCI poskytuje kodex chování se souborem hodnot a zásad, které pomáhají všem členům zlepšovat jejich vlastní zásady a postupy, aby podnikali odpovědně. Tyto zásady platí pro všechna odvětví po celém světě a jsou v souladu s mezinárodními předpisy (hlavní zásady OSN pro podnikání a lidská práva, zásady a normy OECD či ILO). Kodex sestává z 13 oblastí: systém sociálního managementu, zapojení a ochrana pracovníků, svoboda sdružování a kolektivní vyjednávání (možnost zakládat odbory), zákaz diskriminace, spravedlivé odměňování, přiměřená pracovní doba, ochrana zdraví a bezpečnosti při práci, zákaz dětské práce, speciální ochrana mladistvých pracovníků, zákaz nejistého zaměstnání, zákaz otrocké práce, ochrana životního prostředí a etické obchodní chování. 

Sitotisk Happy Nature

Na výrobní proces udržitelného oblečení Happy Nature jsme patřičně hrdí

Pečlivě a s láskou

Naše udržitelné oblečení je vyrobeno z bio bavlny, která je pěstovaná a zpracovaná v Indii či Bangladéši, kde jsou všechny produkty pečlivě ušity partnerskými švadlenami. Celá výroba podléhá přísným certifikacím, jako je GOTS nebo FAIR WEAR (oblečení označené certifikací Fair Wear Foundation bylo vyrobeno v souladu s pracovněprávními standardy a předpisy, které stanovuje Mezinárodní organizace práce). Originální designové kousky tiskneme sítotiskem ručně v naší brněnské dílně poctivě, ekologicky a hlavně s láskou.