BIO BAVLNA

Bio bavlna je vyrobená s respektem k planetě a lidem. 

Umožňuje férové pracovní podmínky a zakazuje používání chemických látek.

Šetrná k vodě

Bio bavlna je, ve srovnání s konvenční bavlnou, daleko šetrnější k vodě - k růstu potřebuje až o 88% méně vody.

To je možné díky vyhledávání vhodných míst pro pěstování bio bavlny. Tato nalezená místa jsou bohatá na dešťovou vodu a navíc mají v půdě dostatek organické hmoty, která vláhu zadržuje. Díky tomu nepotřebuje organická bavlna dále zavlažovat a je soběstačná.

Zdravotně nezávadná

Při pěstování bio bavlny je striktně zakázáno jakékoliv použití chemikálií. Díky tomu nepřijdou lidé pracující s bio bavlnou do styku se škodlivými látkami. Navíc v konečném produktu, na rozdíl od konvenční bavlny, nenajdete žádné stopy chemikálií. Proto je oblečení z ekologické bavlny vhodné a zdravotně nezávadné pro vaši kůži.

Férová výroba

Bio bavlna umožňuje férové podmínky pro lidi pracující v textilním průmyslu. Ty pak vedou ke zlepšení jejich životních podmínek a hlavně zdraví.

Jedná se především o férové finanční odměny, přiměřenou pracovní dobu, zákaz dětské práce a zákaz používání umělých hnojiv, pesticidů a dalších škodlivých látek.

BIO VS. KONVENČNÍ BAVLNA

Proč nepoužíváme konvenční bavlnu a jaké má negativní dopady.

Konvenční bavlna má fatální dopad jak na životní prostředí, tak na lidi pracující v textilním průmyslu. 

Aktuální trend fast fashion nutí ke stálému zrychlování pěstování bavlny a snižování nákladů. Podmínky, za kterých lidé v textilním průmyslu pracují, jsou pro 21. století opravdu nepřijatelné.

Pro výrobu bavlny se používá enormní množství vody, umělých hnojiv i pesticidů. Například pro jedno bavlněné tričko je potřeba neuvěřitelných 2.700 litrů vody.

 Navíc pro většinu lidí pracujících v textilním průmyslu nestačí finanční odměna ani na pokrytí základních osobních a rodinných potřeb, ani k důstojnému životnímu stylu.

Jako důsledek mimořádně špatných pracovních podmínek a používání chemikálii v textilním průmyslu utrpí okolo 77 milionů lidí ročně otravu pesticidy.

Tyto a mnohé další negativní dopady nízkonákladové produkce konvenční bavlny nás přesvědčily o tom, proč říci ne konvenční bavlně.

Proto používáme jen udržitelný textil vyrobený z bio bavlny a popř. recyklovaného polyesteru, který je šetrný k životnímu a lidskému prostředí a zmírňuje negativní dopad celého textilního průmyslu.

NAŠE CERTIFIKACE

Záleží nám na udržitelném výrobním procesu, který je šetrný k životnímu prostředí.

Proto náš textil splňuje následující mezinárodní certifikace.

Přátelský ke zvířatům

VEGAN

K výrobě ekologického textilu jsou použity pouze VEGAN materiály.

PETA

Při výrobě nejsou používány žádné živočišné složky a textilie nejsou testovány na zvířatech v žádné výrobní fázi.

GOTS certifikát

GOTS certifikát garantuje splnění nejvyšších ekologických i etických požadavků. Bio bavlna s tímto certifikátem je 100% zdravotně nezávadná, neobsahuje žádné pesticidy, herbicidy ani jiné látky, které můžete najít v konvenční bavlně.  Garantuje dodržování sociálních kritérií v souladu s tzv. Fair trade. Organizace GOTS uděluje svou certifikaci zcela nezávisle a klade si za cíl poskytovat spotřebitelům nejvyšší možnou záruku důvěry.

Další certifikáty

ÖKO - TEX STANDART 100  

Zaručuje výrobu textilií pouze ze zdravotně nezávadných materiálů.

FAIR WEAR 

Oblečení je vyráběné za férových pracovních podmínek a v souladu s pracovněprávními standardy a předpisy, které stanovuje Mezinárodní organizace práce.

fair wear oblečení

      HAPPY NATURE      

Email na obchod Happy Nature
Telefon na obchod Happy Nature

Odebírejte pro akce, slevy a informace o novinkách:

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

© 2020 by Happy Nature