PŘI NÁKUPU NAD 2.500 KČ GLS DORUČENÍ S KÓDEM „DOPRAVA“ ZDARMA 😊

Díky bio bavlně je oblečení udržitelné

Co je to bio bavlna?

Bio bavlna je férová k lidem i přírodě. Je známá také jako organická bavlna nebo ekologická bavlna. Právě z ní se vyrábí naše bio oblečení nebo chcete-li udržitelná móda. Toto bio oblečení je šetrné k vodě, bez chemie a férové k lidem. Na dodržení těchto kritérií dohlíží ty nejpřísnější certifikace jako je GOTS či FAIR WEAR. Díky nim je organická bavlna v našich produktech zodpovědným materiálem.

Šetrný materiál k planetě

Výhody bio bavlny

Díky ohleduplné a ekologické produkci je bio bavlna jedním z nejšetrnějších materiálů pro výrobu oblečení. Pěstování, sklizeň a zpracování organické bavlny za přirozených podmínek a bez chemie má pro planetu následující výhody.

Bio bavlna:

 • spotřebuje o 91% méně vody
 • redukuje spotřebu energie o 62%
 • má o 46% menší vliv na globální oteplování
 • vede k poklesu okyselování prostředí o 70%
 • snižuje riziko eroze půdy o 26%

Proč si vybrat bio bavlnu?

Bio bavlna je šetrná k lidem, přírodě i vaší pokožce. Nákupem oblečení z organické bavlny pomáháte měnit svět k lepšímu

Bio bavlna je šetrná k vodě

Bio bavlna potřebuje k růstu až o 91% méně vody ve srovnání s konvenční bavlnou. To je možné díky vyhledávání vhodných míst, která jsou bohatá na přirozený výskyt vody a navíc vláhu zadržují. Vhodná místa mají v půdě dostatek organické hmoty, která podporuje přirozený růst bavlny. Díky tomu nepotřebuje organická bavlna tolik zavlažovat a je soběstačná.

Bio bavlna je zdravá

Při pěstování a zpracování certifikované bio bavlny je zakázáno jakékoliv použití chemikálií. Díky tomu nepřijdou lidé pracující s bio bavlnou do styku se škodlivými látkami. Na rozdíl od oblečení z konvenční bavlny nenajdete v produktech z bio bavlny žádné stopy chemikálií. Proto je ekologické oblečení z organické bavlny vhodné a zdravotně nezávadné pro vaši kůži.

Bio bavlna je férová

Bio bavlna umožňuje férové podmínky pro lidi pracující v textilním průmyslu. Zajišťují to certifikace jako je GOTS či FAIR WEAR. Lepší podmínky pak vedou k zkvalitnění životů a zdraví všech lidí podílejících se na výrobě vašeho bio oblečení. Jedná se především o férové finanční odměny, svobodnou pracovní dobu, striktní zákaz dětské práce a zákaz používání všech škodlivých látek.

Bio bavlna vs. konvenční bavlna

Podívejte se, proč je bio bavlna lepší než konvenční bavlna a jaké jsou naše hlavní důvody jejího používání.

Bio (organická) bavlna

Konvenční bavlna

 • Semínko nesmí být geneticky změněno, bavlna tak roste přirozeně a není toxická k okolí
 • Nízká spotřeba vody díky lokaci bohaté na srážky, kvalitnější půdě a její schopnosti zadržovat vodu
 • Růst bavlny podporován kompostem či přírodními hnojivy a je zákaz použití chemie
 • Střídání políček pro pěstování bio bavlny vede k zachování přirozené a zdravé půdy plné vláhy
 • Zaručené férové pracovní podmínky z hlediska zdravotního, finančního i bezpečnostního
 • Semínko je často geneticky upravené, bavlna tak zabíjí hmyz a odolává postřikům
 • Často velká spotřeby vody díky lokaci chudé na srážky a půdě s malou schopnosti zadržovat vodu
 • Půda a bavlna se můžou hnojit chemickými postřiky, jako jsou herbicidy a pesticidy
 • Stejná pole a používání chemie mají za následek erozi a neúrodnou či znehodnocenou půdu
 • Nezaručená minimální mzda, ohrožení zdraví chemikáliemi a často využívaná dětská práceNení bio bavlna jako bio bavlna

Certifikace bio bavlny

Aby bylo jasné, že má bio bavlna či oblečení z ní všechny výše popsané výhody, je nutné se vždy zaměřit na její certifikace. Samotný pojem bio bavlna nemusí vždy zaručovat původ materiálu či dodržování pracovních standardů. Proto jsme připravili stručný přehled všech nejdůležitějších certifikací správného bio oblečení.

PŘEHLED CERTIFIKACÍ

Oblečení z recyklovaných PET lahví

Recyklovaný polyester

Ve složení některých našich produktů najdete recyklovaný polyester. Ten je u mikin přidáván pro dosažení vysoké pružnosti a kvality. U batohů a tašek je zase použit kvůli jejich životnosti a odolnosti. Výroba recyklovaného polyesteru je výrazně šetrnější úsporou energie a recyklací odpadních materiálů jako jsou PET lahve či rybářské sítě.

ZJISTĚTE O RECYKLOVANÉM POLYESTERU VÍCE :)
Zjistěte, co můžete pro lepší svět udělat vy :)

Inspirujte své děti i okolí

Toužíte po zdravější a zodpovědnější společnosti? Začněte u sebe. Inspirujte své děti i své okolí správným přístupem, věnujte dárkový poukaz nebo rovnou vyberte něco pěkného, co udělá radost. Vše je to pouze na vás samotných, i my vás můžeme pouze inspirovat. Naše část práce obnáší návrhy, přípravy a samotnou výrobu. Konečný výběr produktů bio bavlna oblečení je na vás. V naší nabídce najdete dámské bio oblečení, pánské bio oblečení a dětské bio oblečení.

Kde koupit oblečení z biobavlny?

Jednou z možností je zajít si do kamenného obchodu. Ne všechny prodejny však nabízí kvalitní bio oblečení a v menších městech nebo vesnicích jsou tyto produkty prakticky k nesehnání. Proto se vyplatí objednat vše z pohodlí domova prostřednictvím e-shopu, například z Happy Nature, kde víme, co vám nabídnout a kde můžete navíc nakoupit pro celou rodinu. Naše oblečení z biobavlny si můžete prohlédnout a vyzkoušet v kamenné prodejně v Brně.
Zobrazit více...