BIO BAVLNA

Bio bavlna je vyrobená s respektem k planetě a lidem. 

Umožňuje férové pracovní podmínky a zakazuje používání chemických látek.

Šetrná k vodě

Bio bavlna je, ve srovnání s konvenční bavlnou, daleko šetrnější k vodě - k růstu potřebuje až o 91% méně vody.

To je možné díky vyhledávání vhodných míst pro pěstování bio bavlny. Tato nalezená místa jsou bohatá na dešťovou vodu a navíc mají v půdě dostatek organické hmoty, která vláhu zadržuje. Díky tomu nepotřebuje organická bavlna dále zavlažovat a je soběstačná.

Zdravotně nezávadná

Při pěstování bio bavlny je striktně zakázáno jakékoliv použití chemikálií. Díky tomu nepřijdou lidé pracující s bio bavlnou do styku se škodlivými látkami. Navíc v konečném produktu, na rozdíl od konvenční bavlny, nenajdete žádné stopy chemikálií. Proto je oblečení z ekologické bavlny vhodné a zdravotně nezávadné pro vaši kůži.

Férová výroba

Bio bavlna umožňuje férové podmínky pro lidi pracující v textilním průmyslu. Ty pak vedou ke zlepšení jejich životních podmínek a hlavně zdraví.

Jedná se především o férové finanční odměny, přiměřenou pracovní dobu, zákaz dětské práce a zákaz používání umělých hnojiv, pesticidů a dalších škodlivých látek.

BIO VS. KONVENČNÍ BAVLNA

Proč nepoužíváme konvenční bavlnu a jaké má negativní dopady.

Konvenční bavlna má fatální dopad jak na životní prostředí, tak na lidi pracující v textilním průmyslu. 

Aktuální trend fast fashion nutí ke stálému zrychlování pěstování bavlny a snižování nákladů. Podmínky, za kterých lidé v textilním průmyslu pracují, jsou pro 21. století opravdu nepřijatelné.

Pro výrobu bavlny se používá enormní množství vody, umělých hnojiv i pesticidů. Například pro jedno bavlněné tričko je potřeba neuvěřitelných 2.700 litrů vody.

 Navíc pro většinu lidí pracujících v textilním průmyslu nestačí finanční odměna ani na pokrytí základních osobních a rodinných potřeb, ani k důstojnému životnímu stylu.

Jako důsledek mimořádně špatných pracovních podmínek a používání chemikálii v textilním průmyslu utrpí okolo 77 milionů lidí ročně otravu pesticidy.

Tyto a mnohé další negativní dopady nízkonákladové produkce konvenční bavlny nás přesvědčily o tom, proč říci ne konvenční bavlně.

Proto používáme jen udržitelný textil vyrobený z bio bavlny a popř. recyklovaného polyesteru, který je šetrný k životnímu a lidskému prostředí a zmírňuje negativní dopad celého textilního průmyslu.

CERTIFIKACE TEXTILU

Záleží nám na udržitelném a k planetě i lidem šetrném výrobním procesu samotných textilií.

Proto oblečení, které následně zpracováváme, splňuje následující mezinárodní certifikace:

Přátelský ke zvířatům

VEGAN FRIENDLY

V žádné fázi výroby veškerého našeho oblečení nedochází ke zneužívání zvířat nebo k testování produktů na zvířatech.

PETA & VEGAN

Při výrobě samotných textilií z bio bavlny, nesoucí tuto certifikaci, nejsou používány žádné živočišné složky ani jakékoliv jejich deriváty. Všechny produkty s VEGAN & PETA certifikátem jsou tak 100% veganské a přátelské ke zvířatům. 

peta a vagen certifikát

Přátelský k lidem

FAIR WEAR

Oblečení je vyráběné za férových podmínek a pracovněprávních standardů. FWF je složeno z 8 hlavních pilířů pro svobodnou práci, např.: žádné nucené nebo dětská práce, férová pracovní doba, legální pracovní smlouva, mzda nad úroveň životního minima, žádná diskriminace na pracovišti, svoboda asociací a bezpečná práce pro všechny zaměstnance.

Fair Wear Certifikát

Přátelský k přírodě

CERTIFICATE GOTS

Garantuje splnění nejvyšších ekologických i sociálních požadavků během veškeré výroby samotného a dále nezpracovaného textilu. Bio bavlna s tímto certifikátem je 100% zdravotně nezávadná a neobsahuje žádné chemikálie.

OCS - Organic Content Standard

Kontroluje a zaručuje obsah bio bavlny obsažené v samotném produktu.

ocs-600x400px.png