PŘI NÁKUPU NAD 2.500 KČ GLS DORUČENÍ S KÓDEM „DOPRAVA“ ZDARMA 😊

Organizace, která se o lidi zajímá

Fair Wear Foundation

V celosvětovém módním průmyslu je zaměstnáno přibližně 75 milionů pracovníků, z nichž asi 85 % tvoří ženy. S tím mohou souviset problémy jako nízká mzda, nejisté pracovní podmínky, výskyt sexuálního obtěžování, porušování bezpečnosti a ochrany zdraví a další. Miliony lidí po celém světě pracují bez dodržování svých práv na životní minimum. Naštěstí vznikla nezisková organizace Fair Wear Foundation, které to nebylo jedno.

FAIR WEAR certifikace
Šaty Kvítí Happy Nature

Spolu to dokážeme

Společný cíl oděvního průmyslu

FWF se snaží tvořit svět, ve kterém zaměstnanci oděvního průmyslu pracují v bezpečném, důstojném a řádně placeném zaměstnání. Daří se jí to díky tomu, že propojuje a svolává značky, továrny, pracovníky, odbory, nevládní organizace a další vlivné osobnosti v oboru. Spolupráce mezi FWF a jejími členy je založena na Kodexu pracovních postupů a osmi pracovních standardech odvozených z úmluv MOP a Deklarace lidských práv OSN.

FAIR WEAR certifikace

Každá značka oděvního průmyslu má možnost volby. Pokud se rozhodne zlepšit pracovní podmínky lidí v továrnách, FWF ji v tom pomůže a podpoří.  FAIR WEAR certifikace vychází z dodržování osmi hlavních pilířů, které podporují svobodnou práci a férové podmínky během celého pracovního procesu. Mezi tyto pilíře patří například zákaz nucené a dětské práce, férová pracovní doba, legální pracovní smlouva, mzda nad úroveň životního minima, žádná diskriminace na pracovišti, svoboda odborů a bezpečná práce pro všechny zaměstnance.

Mikina Východ Happy Nature

Ani nám to není jedno

Naše oblečení s FAIR WEAR certifikací

Záleží nám na tom, jakou energii vyzařuje oblečení, které vypouštíme do světa za vámi. Je to jednoduchá matematika. Pokud textil zpracovávají šťastní a spokojení zaměstnanci i prodejci, zákonitě byste i vy měli mít radost z jeho nošení. Protože sdílená radost a spokojenost se vždy násobí. V Happy Nature si můžete pořídit trička, mikiny a další udržitelný textil bez potisku, který se může pyšnit certifikací FAIR WEAR a vy tak můžete mít jistotu, že vznikaly pod rukama spokojených zaměstnanců za férových podmínek. Tak který kousek oblečení bude dělat radost právě vám? :-)