PŘI NÁKUPU NAD 2.500 KČ GLS DORUČENÍ S KÓDEM „DOPRAVA“ ZDARMA 😊

Nejpřísnější certifikace pro bio textil

GOTS certifikace

GOTS neboli The Global Organic Textile Standard je jedna z nejznámějších a celosvětově nejuznávanějších certifikací, která zaručuje, že je daná textilie vyrobena z organických vláken, a garantuje splnění nejvyšších etických (Fair Trade) i ekologických požadavků od semínka až po prodej konečného výrobku. Certifikátem GOTS se můžou pyšnit pouze textilie z organických vláken – nejčastěji bavlna a ovčí vlna.

GOTS certifikace
Bavlněná příze

Efektivní pomoc planetě

Kvalita použitých vláken je zásadní

Aby byl textilní výrobek označen „vyrobeno z organických materiálů“, musí obsahovat minimálně 70 % certifikovaných organických vláken. Výrobek s označením stupně „organický“ nebo „bio“ musí obsahovat minimálně 95 % certifikovaných organických vláken, přičemž i pro zbylých 5% neorganických příměsí platí přísná pravidla. Certifikace výroby vláken je založena na uznávaných mezinárodních standardech, které jsou schváleny v IFOAM Family of Standards.

Udržitelná cesta z plantáže až k vám do šatníku

K získání certifikátu je potřeba, aby zemědělci obdělávali půdu bez použití perzistentních pesticidů, toxických nebo syntetických hnojiv, zakázány jsou geneticky modifikovaná osiva. Během výroby je zakázáno používat formaldehyd, toxické těžké kovy, rozpouštědla a jiné chemikálie. Veškerá bělidla musí být na bázi kyslíku. Zásadní je též ekologické zpracování použité vody a volba obalového materiálu.
Certifikace GOTS též dohlíží na pracovní a sociální podmínky zaměstnanců, jež se podílejí na výrobě, a to na základě norem stanovených OSN, OECD i ILO – práce musí být dobrovolná a náležitě odměněná, s přijatelnou pracovní dobou, bezpečným a čistým pracovištěm a možností zakládat odbory. Neuznává se žádná forma diskriminace a dětská práce. 

Happy Nature oblečení z bio bavlny

Jak to máme u nás v Happy Nature

Na kvalitě oblečení nám záleží

Ohleduplný přístup k planetě i k sobě navzájem je pro naši značku zásadní, proto jsme se rozhodli jít cestou udržitelného oblečení z bio bavlny splňující nejpřísnější požadavky těch nejuznávanějších certifikací včetně GOTS. Naše oblečení z je vyráběno z bio bavlny pěstované v Indii a Bangladéši, kde se látky též stříhají a šijí. U výrobků, kde je využití syntetických materiálů potřeba, volíme recyklovaný polyester.  V naší doubravické dílně následně každý kousek zdobíme ručně sítotiskem za pomoci ekologických barev. Vámi zvolený výrobek zabalíme do krabičky z recyklovaného papíru a za každý zakoupený produkt  zasadíme 10 stromů.