ODPADKOVÁ MAPA

Odpadková mapa slouží k inspiraci o sběru odpadu a k záznamu vašich úlovků.

Naším cílem je sjednotit co nejvíce lovců odpadu, kteří rádi pomůžou s lokálním čištěním přírody.

Lovci odpadu

Uvědomění o znečištění přírody a chuť pomoci nás přiměly k myšlence vytvořit odpadkovou mapu. Ta slouží jako inspirace pro každého lovce odpadu a pro zaznamenávání vašich odpadkových úlovků. Také díky ní můžeme sledovat celkový dopad a vyčištěná místa, která velkým dílem přispívají k čistší planetě.

Některé odpadky se rozkládají i desítky let a některé, třeba jako sklo, se nerozloží nikdy. Proto je sběr odpadu tak důležitý a každá pomoc se počítá. Ať už nasbíráte celý pytel nebo jen pár kousků, rozhodně tím pomůžete. Tak neváhejte, připojte se a pomozte přírodě lépe dýchat ještě dnes.

Jak můžu pomoci lokálně?

Je to jednoduché a pomoci může každý. Stačí říct kamarádům nebo rodině a vyrazit na úklid odpadu do blízkého okolí. Vezměte si s sebou dostatek pytlů na odpadky, rukavice na samotný sběr a hlavně dobrou náladu. Po vyčištění zvoleného úseku nebo naplnění všech pytlů (bohužel jde to rychleji než čekáte) si svůj “úlovek” přepočtěte na pytle nebo kilogramy a vyfoťte. Po správné likvidaci pytlů s odpadem můžete sdílet počet sesbíraných pytlů a fotky na odpadkové mapě. Nebo se na mapě můžete podívat na ostatní lovce a jejich úlovky, popřípadě se s někým v okolí spojit, seznámit a společnými silami sesbírat větší množství odpadu.

Budeme vděční za každé sdílení vaší fotky na sociálních sítích. Dáte tak najevo, že vám není lhostejné, kde a jak žijeme. Spousta lidí se také díky sdílení dozví, že sběr odpadu je běžný a není se za co stydět, spíš naopak.

Když k vaší fotce na sociálních sítích přidáte hashtag #lovecodpadu rádi se o ni podělíme také na našem Instagramovém profilu Happy Nature.

ODPADKOVÁ MAPA

Přidejte svůj vliv na odpadkovou mapu nebo se inspirujte dalšími lovci odpadu.

PŘIDEJTE SVŮJ VLIV

Děkujeme za odeslání! 

V nejkratší možné době přidáme Váš úlovek na mapu.