PŘI NÁKUPU NAD 2.500 KČ GLS DORUČENÍ S KÓDEM „DOPRAVA“ ZDARMA 😊

Pomáháme přírodě sázením stromů

10 stromů za produkt

Za každý zakoupený produkt pomůžeme planetě vysazením 10 stromů. Přispíváme tak přírodě a vytváříme zde lepší místo pro život. Díky každému tričku či mikině u vás v šatníku společně zalesňujeme naši zem. Stromy a lesy poskytují nenahraditelné přírodní bohatství, které slouží k zdravému chodu planety, lidí i zvířat. Proto společně s neziskovými organizacemi a místními lesníky sázíme stromy a děláme vše pro zelenější budoucnost.

Míša, zakladatelka udržitelné značky Happy Nature, sází 10 stromů za každé prodané bio tričko či mikinu
Sazenice stromů a sázení stromů v českých lesích s Happy Nature

Efektivní pomoc planetě

Jak stromy pomáhají

Každý zasazený strom produkuje velké množství kyslíku a pomáhá čistit ovzduší. Díky lesům dochází k obnově živin v půdě, zadržování vody nebo k ochraně před povodněmi. Zvířata ve zdravých lesích nacházejí přirozené prostředí pro svoji existenci a obživu. Sázení stromů je proto jednou z nejefektivnějších pomocí naší planetě. Tak neváhejte a pojďte s námi sázet zelenější budoucnost i vy.

Kde a proč stromy sázíme?

Sázet stromy v Česku ale i po celém světe nám dává smysl

Sázení ve světě

Výsadba stromů po celém světě pomáhá deforestovaným plochám vracet jejich původní ráz a účel. Zalesňování erozí a suchem poškozených oblastí pomáhá zase místním obyvatelům. Půda v okolí lesů se stává úrodnější a pro místní farmáře znovu využitelná. Organizace také spolupracují s tamními obyvateli, kteří se za férové mzdy starají o výsadbu, růst a ochranu lesů. Tato kooperace má pozitivní sociální i ekologické vlivy. Sázení probíha například v lokalitách Madagaskar, Nepál, Indonésie nebo Haiti.

Sázení v Česku

Díky výsadbě nových stromů v České Republice můžeme vykácené oblasti zalesňovat původními druhy a následně se o ně odborně starat. Spolupracujeme pouze s organzicami a lesníky, kteří sází druhově a věkově rozmanité lesní systémy s převahou listnatých stromů. Budoucí lesy jsou tak odolnější vůči změnám klimatu a škůdcům. Nové lesy vracejí krajině její původní funkci, zpomalují změnu klimatu a zabraňují kalamitám. V ČR jsme sázeli například v Předkláštěří, Brněnci nebo u Ostředku.

S kým stromy sázíme?

Pro co nejefektivnější výsledek výsadby stromů spolupracujeme přímo s lesníky i neziskovými organizacemi

Organizace Eden Reforestation

„Obnovováním krajiny, pomáháme místním ekosystémům i obyvatelům.“
Celosvětová organizace, která se zaměřuje na zalesňování a obnovu poškozených oblastí. Jejích cílem je skrz obnovu krajiny poskytovat práci a lepší životní podmínky místním komunitám.
Díky naší společné pomoci sází Eden v zemích jako Madagaskar, Nepál, Indonésie či Haiti.

​Organizace Home for Trees

„Sázíme biodiverzní lesy v ČR.“
Česká nezisková organizace Home for Trees se věnuje sázení lesů a jejich ochraně v České republice. Pořádají výsadbové akce a semináře pro veřejnost, školy či firmy. Zapojit se můžete i vy a zažít den plný radosti při sázení nových stromů.
S Home for Trees už jsme sázeli například v Brněnci, CHKO Broumovsko nebo u Ostředku. 

Organizace Trees for the Future

„Sázení stromů zlepšuje životy i krajinu.“
Nezisková organizace, která sází stromy a obnovuje krajinu především v Africe. Každým zasazeným stromem s Trees for the Future chráníme planetu a pomáháme ukončit hlad i chudobu místních obyvatel. 
S naší společnou pomocí sází tato organizace například v Tanzanii, Mali, Ugandě či Keni.

Lesy Porta coeli

„Zvyšujeme druhové struktury lesních porostů.“
Lesníci spravujucí kláštěrní lesy Porta coeli severně od Tišnova. Kladou důraz na druhově rozmanité lesy s možností jejich přirozené obnovy. Přímá spolupráce umožňuje maximalizovat vynaložené prostředky na udržitelnou výsadbu a správu lesů.
Lesy s nimi sázíme společně na jaře a na podzim v okolí Předkláštěří u Brna.

DODNES JSME SPOLEČNĚ ZASADILI

152.450

KRÁSNÝCH STROMŮ

Přidejte se na naše společné akce sázení stromů

Společná výsadba stromů

I vy se s námi můžete příště podílet na výsadbě stromů. Lokace vybíráme po celé ČR. Samotné sázení se koná nejčastěji o víkendu. Sázecí akce probíhá za přítomnosti lesníků, kteří nám vše ukážou a vysvětlí. Kromě skvělého pocitu z nově zasazených stromů si odnášíme i spoustu nových zážitků a přátelství. Sledujte nás na sociálních sítích, aby vám žádná výsadba neunikla :)