HAPPY NATURE      

Email na obchod Happy Nature
Telefon na obchod Happy Nature

Odebírejte pro akce, slevy a informace o novinkách:

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů

© 2020 by Happy Nature

SÁZÍME

Zakoupením jakéhokoliv produktu pomůžete přírodě vysazením 10 stromů.

Protože věříme, že je důležité naší planetě společně pomáhat.

10 stromů za každý produkt

Jsme přesvědčení, že příroda potřebuje naši pomoc. Proto s každým objednaným produktem necháme zasadit 10 stromů, díky kterým společně pomáháme zalesňovat planetu a vytvářet tak lepší místo pro život.

Na naší planetě mizí přirozeně zalesněné plochy neuvěřitelnou rychlostí a deforestace zdravých lesních systémů způsobuje mnohé a těžko řešitelné problémy.

Uvědomění o potřebě lesů je ale nesmírně důležité. Stromy a lesy poskytují nenahraditelné přírodní bohatství sloužící jak k běžnému chodu planety, tak i k možnému přežití lidí a zvířat.

Díky zdravým lesním porostům nachází ohrožené druhy a další zvířata přirozené prostředí pro jejich výskyt a obživu. Díky lesům dochází k čištění a zadržování vody, prevenci před povodněmi a vzniku eroze. Stromy pomáhají s obnovou živin v půdě, které jsou nezbytné pro farmáře a jejich práci. Proto jsme se rozhodli naší planetě pomoci právě výsadbou stromů v oblastech, kde je obnova vykácených ploch nejvíce potřeba.

Problémy vykácených oblastí

Úbytek původních lesů a pralesů v oblastech, jako je Indonésie nebo například Madagaskar, se blíží těžko uvěřitelným 90 %. V dalších oblastech jako je Haiti a Nepal se zase díky významné deforestaci potýkají místní obyvatelé s extrémní chudobou a životem v nepřiměřených podmínkách. Kvůli erozi půdy a nedostatku úrodných ploch, nemohou místní farmáři nadále pěstovat plodiny a obhospodařovat svou půdu. Kvůli novému způsobu obživy jsou místní lidé nucení opouštět své farmářské usedlosti a stěhovat se do městských aglomerací, kde se následně často potýkají s ještě větší chudobou. Mnohdy spojenou s pro nás nepochopitelným prodejem svých blízkých do otroctví, aby zbývající část rodiny mohla nadále přežívat. Díky zalesnění vracíme přírodě a půdě její původní ráz a charakteristiku. Půda v okolí lesů se stává úrodnější a pro místní farmáře znovu využitelná.

S KÝM SPOLUPRACUJEME?

Pro co nejlepší a nejefektivnější výsledek výsadby stromů spolupracujeme s organizací Eden.

Organizace Eden Reforestation Project je nezisková organizace, která se zaměřuje primárně na výsadbu stromů a zalesňování poškozených oblastí. Od dob vzniku zasadila organizace s naší společnou pomocí více než 250 milionů stromů po celém světě.

Díky spolupráci s lokálními obyvateli, kteří se za férové mzdy starají o výsadbu, růst a ochranu lesů, ústí tato kooperace v multiplikaci pozitivních ekologických, ale i sociálně-ekonomických vlivů na naši planetu.

Společným cílem je do roku 2025 zasadit a nechat vyrůst 500 milionů stromů. Mimo jiné také poskytovat práci a lepší životní podmínky pro desítky tisíc místních obyvatel žijících v extrémní chudobě.

VÝSADBA STROMŮ

Díky úzké spolupráci organizace s místními obyvateli pomáhá výsadba stromů nejen místní přírodě, ale i lidem.

JAK PROBÍHÁ VÝSADBA?